Му зел 800 евра, го излажал дека ќе му пренесе автомобил од странство

Од:

48 – годишник од тетовско село пријавил дека бил измамен од скопјанец за сума од 800 евра информираше МВР.

Според пријавеното, на 22.02.2024 тие се договориле лицето да му изврши транспорт на возило од странска земја, по што тој преку брз трансфер на пари му ги уплатил парите.

Како што е пријавено, возилото не било донесено до 10.03.2024 како што било договорено. Во телефонски разговор измамникот му се заканувал на измамениот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Загина 32-годишник од кичевско, со автомобил излетал од пат

Царинска управа: Одземена дрога испратена во мала пратка и огнено оружје од скопјанец

Кумановец загина во тешка сообраќајна несреќа кај Агино село

Киднапиран, избоден и претепан скопјанец – еден од напаѓачите полицаец

Малолетник се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка од Струмичко

20-годишник од прилепско загина во тешка сообраќајна несреќа