Монструм ја малтретирал, тепал и ја силувал својата мајка

Од:

Монструм од Крива Паланка ја малтретирал, тепал и ја силувал својата 83-годишна неподвижна мајка, соопшти МВР.

Вечерта меѓу понеделникот и вторникот, четириесет и двегодишниот кривопаланчанец се опијанил и во семејниот дом почнал да ја малтретира мајката.

Мајката која била неподвижна не можела да се брани, а синот продолжил да ја тепа и ја силувал.

На синот му е одреден 30 – дневен притвор за „обљуба врз немоќно лице

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

Едно лица загина, тројца се повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Ана Ололовска

Се превртел трактор, загинала сопатничката

Ана Ололовска

Туристка од Холандија пронајдена мртва во хотел во Струга

Ана Ололовска

Загина тракторист кај демиркаписка Корешница

Ана Ололовска

Leave a Comment

4 × 1 =