Mомче од Берово почина од сепса по дренирање заб во штипската Болница

Од:

25-годишно момче од Берово почина откако добил сепса по дренирање заб во штипската болница. За случајот преку социјалните мрежи известија негови блиски.

Би можело да ве интересира

Стручниот и обдукцискиот извештај треба да ги покажат причините за смртта на шестгодишното девојче во Битола

Ана Ололовска

Во Битола утре протест за смртта на Јана

Катерина Павлова-Николовска

Самостојниот синдикат на здравство најави протест пред Министерството за здравство

Ана Ололовска

Беќаровски: Дали поверувавте дека две докторки кои се и мајки, ќе се однесуваат несовесно кон беспомошно шестгодишно девојче

Ана Ололовска

Шестгодишната Јана починала од срце – нема недостатоци при лекувањето утврди ДСЗИ

Анита Петровска Рајковиќ

Од шеќер 19 не се умира, тврдат лекари – Од што почина тогаш 6-годишната Јана, згрешиле ли докторите?

Анита Петровска Рајковиќ