МОДОМ ВО Крива Паланка на подготовки за локални избори

Од:

„Младинската организација на ДОМ, МОДОМ, од 1-3 септември 2017 во Крива Паланка го одржува годишното стратешко планирање.

Претставници од општинските организации и раководството на МОДОМ, во пресрет на локалните избори, ги утврдуваат активностите и го подготвуваат генералното собрание на МОДОМ, каде што ќе се избере ново раководство.

Во стратешкото планирање активно учество зедоа и претставници од неколку еколошки невладини организации. Присуствуваше и делегација од Извршниот одбор на ДОМ, во состав: генералниот секретар Христа Најданов, организациониот секретар Љупчо Јаневски и пратеничката Маја Морачанин, која ги поздрави присутните, нагласувајќи го значењето на младинските политики за развој на демократијата во Република Македонија“, се вели во соопштението на Младинската организација на ДОМ, МОДОМ.

Би можело да ве интересира

ДОМ: Да не поскапува струјата за домаќинствата

А1он

ДОМ апелира да запре постапката за донесување на Урбанистичкиот план за Малиот ринг

Ландов

ДОМ: Ќе бараме промена на изборниот модел, со една изборна единица и отворени листи

А1он

„Зелена котлина“: По скандалозната одлука на Управен за рудникот Иловица, поднесена жалба до Вишиот Управен суд

Ана Василевска

Европските Зелени со поддршка за ДОМ на изборите

Ана Ололовска

ДОМ: Да продолжи отстранувањето на дивоградбите покрај Охридското Езеро

Ана Ололовска