МНТ и Театар Комедија ги одложија претставите до 6 март

Од:

Македонскиот народен театар и Театарот Комедија во согласност со препораките на Владата за неодржување на јавни настани до 6 март ги одложија закажаните претстави во овој период. Македонската опера и балет и Драмскиот театар засега не го одложуваат својот репертоар.

Во соопштенијата од МНТ и Театарот Комедија се наведува дека претставите се одложуваат во согласност со препораката на Владата на Република Северна Македонија за неодржување јавни настани до 6. март како превентивна мерка поради корона вирусот.

Би можело да ве интересира

Норвешка ги заострува заштитните мерки против Ковид-19 од идната недела

Жарко Настоски

Италијански научници: итни мерки во следните неколку дена, во спротивно стотици жртви од Ковид-19

Жарко Настоски

1.595 новозаразени од коронавирус во Бугарија, бројот на заразени млади расте

А1он

Универзитет Колумбија: Администрацијата на Трамп можела да спречи смрт од Ковид-19 на 210.000 Американци

Ана Ололовска

Белгиски премиер: Притискаме копче за пауза, цел е ограничувње на контактите

Ана Ололовска

СЗО и Википедија заедно во борба со дезинформациите за Ковид-19

Ана Ололовска