Млада кумановка запалила куќа во родниот град

Од:

Синоќа во 23.40 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја уапсиле М.З.(24) од Куманово. Таа се сомничи дека во 2019 година подметнала пожар во куќа на улица „Гоце Делчев“ во Куманово.

Таа е приведена во полициска станица и во службен разговор го признала делото. По целосно документирање на случајот, против неа ќе следува соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Во пожар целосно изгоре семејна куќа во Кочани

(ВИДЕО) Ангелов: Постои опасност да паѓаат бетонски парчиња, мостот кај „Ист Гејт“ ќе биде затворен додека не се санира

Орце Костов

(ВИДЕО) Поради пожар под мостот „Беласица“, сообраќајот пренасочен по другите улици

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Трагедија во Турција: Изгоре жена која беше на одмор, пожарот избувна среде ноќ, не успеа да побегне

Најмалку 21 загинати во големите пожари на Урал

Илјадници луѓе во Канада се евакуирани поради шумски пожари и поплави