Mлад скопјанец си го уби таткото откако со нож го избоде по телото и главата

Од:

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишник осомничен за кривично дело убиство.

„При семејно насилство, на 7 ноември, осомничениот си го убил сопствениот татко, нанесувајќи му повеќе убодни рани со нож по телото и главата. Кога оштетениот се обидел да се одбрани, движејќи се кон ходникот, паднал на подот, а осомничениот продолжил да му нанесува убоди по целото тело додека не починал. Надлежниот јавен обвинител до судијата на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за определување мерка притвор за осомничениот бидејќи постојат законски основи кои укажуваат дека притворската мерка е неопходна за непречено водење на постапката и за обезбедување на присуството на осомничениот“, извести ОЈО.

Би можело да ве интересира

Манекенката Ирина Двизова и ќерката Дијана (15) се убиени во близина на хотел во Бодрум

Скопје четврти на топ десет листата главни градови во Европа за најдобри ергенски и момински забави

Еден од осомничените за убиството во „Шиша бар“ излезе од притвор: Определени се мерки за претпазливост

Боки 13 пуштен на слобода: Затворската казна во прекин поради лошата здравствена состојба

Александар Тодески

Почина бебе во Скопје

Лавров доаѓа во Скопје: „Изгледа Бугарија и вети на Македонија дека ќе го отвори воздушниот простор“

Орце Костов