Млад работник загина во гевгелиското село Николиќ

Од:

27-годишен работник починал во гевгелиското село Николиќ откако се повредил на работното место, соопшти полицијата.

„На 18.05.2021 околу 14.00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во с.Николиќ, гевгелиско, додека извршувал работни задачи во фирма каде бил вработен, Б.Н.(27) се здобил со повреди и починал на местото“, се вели во соопштението од МВР.

На местото бил повикан лекар, кој ја констатирал смртта, а увид извршила екипа од ОВР Гевгелија.

Би можело да ве интересира

Расчистена кражба во Велес, приведен скопјанец

Ана Ололовска

Приведени две лица во беровско поради нелегална сеча на букови стебла

Ана Ололовска

При претрес во Дебар пронајдена дрога, приведено едно лице

Ана Ололовска

Пронајдена марихуана во Кочани, двајца приведени

Ана Ололовска

Во Охрид приведен скопјанец баран со потерница

Ана Ололовска

Спасовски: Опозицијата не покажа став за ниту едно клучно прашање за иднината на земјата

Ана Ололовска