Митрески: Пратениците од СДСМ ги почитуваат протоколите пропишани од Комисијата за здравство

Од:

Сите пратеници од нашата пратеничка група ги почитуваат протоколите за работа пропишани од Комисијата за здравство, изјави за МИА координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески.

-Единствените групирања се на седниците на работните тела и на пленарни седници, но и таму доследно се почитуваат мерките во смисла на мерење температура, носење маски, држење дистанца, дезинфекција на салите на секои два часа…, рече Митрески.

За тоа дали некој пратеник треба да оди во изолација, како што посочи тој, одлучуват надлежните институции според спроведената анкета со лицето позитивно на вирусот. – Тоа исто што важи за сите граѓани, важи и за пратениците, додаде Митрески.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Калеска-Ванчева: Неодговорното ДПМНЕ го блокира Законот за здравствена заштита и работи против функционално Собрание

Ана Ололовска

СДСМ: Срамно, ДПМНЕ, среде пандемија со 500 неразумни амандмани го кочи Законот за здравствена заштита

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костовски: ВМРО-ДПМНЕ ги поткопува државните позиции и дејствува против интересите на граѓаните

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Колева: Буџетот за 2021 е фокусиран на капитални инвестици и справување со здравствените и економски последици од коронавирусот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Васев: ВМРО-ДПМНЕ е изолирана партија во стечај

Ана Ололовска

СДСМ: Со илјадници апсурдни амандмани ВМРО-ДПМНЕ и опозицијата го девалвираат Собранието

Ана Ололовска