Мисовски: Сите ви порачуваат да не ја силувате демократијата

Од:

Пратеникот од НСДП, Горан Мисовски ја демантираше изјавата на Илија Димовски кој ги читаше членовите од Деловникот бидејќи како што рече тие членови се однесуваат за претседател на Собранието, а не за претседавач.

– Ние предлогот го доставивме до Собранието, а не до Трајко Вељаноски. До каде ја дотеравме работава? Можеше ли ВМРО-ДПМНЕ да ја однесе до таму? Сите ви порачуваат да не ја силувате демократијата, рече Мисовски.

Би можело да ве интересира

Законските решенија за легализација на дивоградби поддржани од матичната собраниска комисија

Ана Ололовска

Џафери: Покрај правото на употреба на јазикот, да се води сметка и за чување, промоција и развој на неговите стандарди

Ана Ололовска

Во Собранието продолженија на четири седници и заседание на две комисии

Ана Ололовска

Собранието донесе одлука за распишување конкурси за членови на советите на АВМУ и на МРТ

Спасовски: Претходното раководство на МВР смислувало заговор за атентат на Груевски

Габриела Димковиќ-Мишевска

Царовска до Мисајловски: Добивте шамар од средношколците, кои три дена ги буцкате на бојкот

Габриела Димковиќ-Мишевска