Министерот за економија Крешник Бектеши е позитивен на коронавирус

Од:

Министерот за економија Крешник Бектеши на својот фејсбук-профил објави дека е позитивен на Ковид-19. Резултатот од тестирањето го добил денеска и, како што пишува, нема никакви симптоми и се чувствува добро.

– Сакам да ве известам дека и покрај максималните напори за почитување на протоколите и мерките за заштита од коронавирусот, добив информација дека сум позитивен на Ковид-19, тестот е направен утрово.

За среќа, немам никакви симптоми и се чувствувам добро, а членовите на моето семејството по денешното тестирање се негативни на тестот за Ковид-19, наведува Бектеши.

Тој ги повика граѓаните да се придржуват кон протоколите и мерките за заштита од коронавирусот.

– Здравје и среќа за сите!, ви посакувам сè најдобро  вам и на вашите семејства! Заедно со вашата поддршка, ќе го надминеме овој предизвик!, напиша Бектеши.

Би можело да ве интересира

Од Брисел и натаму нема абер кога Македонија ќе добие вакцини

Жарко Настоски

Задолжителен тест и карантин за државјаните на Македонија при влез во Германија

63 нови случаи на Ковид-19 од 677 направени тестови, починати се шест лица

ВМРО-ДПМНЕ не гласаше, но Законот за лекови доби зелено светло, за набавка на вакцините на „Фајзер“

Габриела Димковиќ-Мишевска

610 пациенти се лекуваат во ковид центрите во Скопје и низ земјава

Катерина Павлова-Николовска

Осум нови пациенти примени во ковид центрите во Скопје во последите 24 часа