Министерот Спасовски во посета на Виница

Од:

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе го посети реконструираниот објект на Полициската станица Виница каде што ќе има работна средба со раководството.

Како што соопшти МВР, во рамки на посетата планирани се и средби на министерот Спасовски со градоначалникот на Виница, Ивица Димитров како и со претставници на локалниот совет и советот за превенција.

Би можело да ве интересира

Агенција за обезбедување ќе ги чува најкритичните здравствени установи

Ана Ололовска

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Тепале лекари, обезбедување и полицајци во стара Градска оти им досадило да чекаат

Маја Илиевска-Пачемска

МВР со претставка до ЗНМ, СЕММ и АВМУ за информирањето на одредени медиуми за инцидентот во Волино

Ана Ололовска

Навивачи нападнале судија на фудбалски натпревар во Волино

Ана Ололовска

24-годишна девојка нападнала полицајка во Гевгелија

Ана Ололовска