Министерот Спасовски во посета на Виница

Од:

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе го посети реконструираниот објект на Полициската станица Виница каде што ќе има работна средба со раководството.

Како што соопшти МВР, во рамки на посетата планирани се и средби на министерот Спасовски со градоначалникот на Виница, Ивица Димитров како и со претставници на локалниот совет и советот за превенција.

Би можело да ве интересира

Министерот Чулев во работна посета на ПО Шуто Оризари

Ана Ололовска

Петровска: Започната е истрага за групата каде се споделуваат порнографски фотографии од средношколки

Ана Ололовска

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Ана Ололовска

Кривична пријава за кичевец за мачење животни

Ана Ололовска

ВИДЕО: Таткото на исчезнатиот Арбен Аслани бара средба со Чулев

Искра Манојлоска

На бензинска кај „Долно Блаце“ приведени лица со лажни документи

Ана Ололовска