Милошоски: Во ВМРО-ДПМНЕ сме искрени, не сме за една изборна единица, Заев манипулира

Од:

Од ВМРО-ДПМНЕ сме искрени и стоиме на ставот дека не сме за една изборна единица, за разлика од СДСМ, кој ве лаже, рече од собраниска говорница пратеникот Антонијо Милошоски, во реплика на пратеникот Енес Ибраим кој побара поддршка за измените на изборниот законик.

„Ние сме искрени, не сме за една изборна единица. За разлика од Зоран Заев кој ве лаже. Да ви го направи меракот ќе ги стави измените на законот на собраниска седница, нема да помине и толку. Тоа е поддршката што ви ја нуди“, рече Милошоски.

Би можело да ве интересира

Спасовски: Законот за одбрана да се гласа пред распуштање на Парламентот

Ана Ололовска

Лицата со навршени 65 години, кои немаат 15 години стаж, ќе можат да го откупат стажот за да одат во пензија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Локвенец: Со блокирањето на законот за одбрана, ВМРО ДПМНЕ го кочи членството во НАТО

Габриела Димковиќ-Мишевска

Власта и опозицијата во Собранието меѓусебно се обвинуваа за реализираното во транспортната инфраструктура

Ана Ололовска

Собранието го одобри финасискиот план на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги за 2020 година

Ана Ололовска

Собранието ќе ја продолжи 126. седница

Ана Ололовска