Милошоски со втор негативен тест на Ковид-19

Од:

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски објави на социјалните мрежи дека и вториот тест за Ковид-19 му е негативен.

-Почитувани пријатели, и вториот лабораториски наод од земен брис испадна со негативни резултати.
Се надевам дека овие неколку денови ќе следи успешно закрепнување и дека наскоро ќе се видиме во добро здравје и расположение. И ова ќе помине, а потоа на ред е обновата! Секое добро, напиша на неговиот фејсбук-профил Милошоски.

Милошоски во вторникот беше примен на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје поради зголемена температура, откако претходно објави дека неговата мајка е позитивна на Ковод-19.

Би можело да ве интересира

Починатиот 22-годишен пациент од Ковид-19 имал Даунов синдром

А1он

Седум скопски општини со над 100 заболени од коронавирусот

А1он

Нови 113 заболени од Ковид-19, починати шест лица меѓу кои и 22-годишен пациент

А1он

Ќерка и нејзината 81-годишна мајка ја напуштија Градската болница – се излечија од коронавирусот

А1он

Чаир и Аеродром со најмногу активни случаи на Ковид-19 во Скопје, вкупно 1.303 во главниот град

А1он

88 нови случаи на Ковид-19, починати се шест лица

А1он