Мицкоски: Заев да не се крие позади скапо платените спотови и да прифати ТВ дуел

Од:

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го повика на ТВ дуел лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

„Јас и двете понуди за ТВ дуел со задоволство ги прифаќам, затоа што не бегам од соочување и не бегам од вистината, а Заев е тој кој е должен да одговори и да се соочи со фактите кои се одраз на вистината. За мене принципите и вредностите се тие кои треба да го движат општеството, а нема вистина без принципи. А народот ја чека вистината на повеќе прашања“, пишува Мицкоски на Фејсбук.

„Се надевам дека Заев ќе се охрабри, нема да се крие позади скапо платените спотови, зарибана пропагандна машинерија и лажните вести и ќе прифати ТВ дуел. Па народот нека процени, затоа што тој никогаш не греши“, вели Мицкоски во објавата на Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Заев: Пред 27 години нашата државност, посебност, нашиот идентитет и култура беа признаени и верификувани од целата меѓународна јавност

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев: Влегуваме во критична фаза од борбата со коронавирусот, заедно ќе победиме!

Ана Ололовска

ВИДЕО: Заеви донираат 700 пакети храна за жителите на Куманово и Дебар

Ландов

Заеви ќе донираат скафандери, визири и маски за здравствените работници

Ана Ололовска

Мицкоски: Пакетот мерки е недоволен и задоцнет, кризата ќе се продлабочи

А1он

Заев: Од економските мерки за справување со кризата, прво се испорачаа 200 милиони евра за поддршка на работниците, на стопанството и фирмите

Ана Ололовска