Мицкоски: Кампањата на Заевизмот се апсењата зашто драматично губи

Од:

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на својот фејсбук профил по апсењето на Стевчо Јакимовски.

„Апсењето на лидер на опозициска партија на еден месец пред гласањето на претседателските избори не е ништо друго освен чин на брутален политички притисок и израз на огромен страв и паника на Заевизмот кој губи.

Тоа што досега нема ниту една акција против криминал за било кој човек од оваа власт, а сепак ние остануваме држава заробена во корупција на дното во Европа покажува дека е криминална и варварска власта.

Очигледно кампањата на Заевизмот се апсења, но во исто време тоа покажува и дека Заев драматично губи кај народот.

Нема веќе страв. Не можете вие толку да уапсите колку што ние ќе ве победиме.

Доаѓа правда за сите“, напиша Мицкоски на својот фејсбук профил.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Мицкоски нека си ги пакува куферите после седмиот изборен пораз по ред, нема да го примат ниту во Белиот дворец

А1он

Кузеска: Мицкоски подмолно ги злоупотребува чувствата на семејствата на трагично загинатите во Тетово

Мицкоски: Заев се поистоветува со функцијата-премиер, имам само чувство на гадење за ваквите изјави

Катерина Павлова-Николовска

Заев не размислува за оставка: Мицкоски да дојде, премиер да биде?

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ: Мицкоски не го знае Уставот и излегува со правно неписмени предлози

Филипче да достави оставка до Собранието до вторник, во спротивно ВМРО-ДПМНЕ ќе бара разрешување

Катерина Павлова-Николовска