Мицкоски: Кампањата на Заевизмот се апсењата зашто драматично губи

Од:

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на својот фејсбук профил по апсењето на Стевчо Јакимовски.

dobivaj vesti na viber

„Апсењето на лидер на опозициска партија на еден месец пред гласањето на претседателските избори не е ништо друго освен чин на брутален политички притисок и израз на огромен страв и паника на Заевизмот кој губи.

Тоа што досега нема ниту една акција против криминал за било кој човек од оваа власт, а сепак ние остануваме држава заробена во корупција на дното во Европа покажува дека е криминална и варварска власта.

Очигледно кампањата на Заевизмот се апсења, но во исто време тоа покажува и дека Заев драматично губи кај народот.

Нема веќе страв. Не можете вие толку да уапсите колку што ние ќе ве победиме.

Доаѓа правда за сите“, напиша Мицкоски на својот фејсбук профил.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Мицкоски дејствува по наредба на Груевски, седницата на Извршен комитет е чиста фарса

А1он

Мицкоски до Ковачевски откако го одби за средба: Набргу денеска на сето ова ќе му дојде крај

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Костовски: Мицкоски освен неконструктивност не покажува ништо друго, изборите ќе бидат во 2024 година

А1он

Мицкоски: Сакаат да не натераат да се согласиме дека до 1945 сме биле Бугари, тоа нема да прифатиме

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ добива двајца нови потпретседатели

А1он

Мицкоски до Ковачевски: Водењето држава не се става во ексел табела, а кога сме кај табелите повторно сме меѓу најкорумпираните држави во Европа

Ана Ололовска