Меморијален турнир во чест на загинатите бранители

Од:

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ денеска ќе биде отворен Меморијален турнир во мал фудбал во чест на загинатите бранители од 2001 и од 2015 година.

Организацискиот одбор на турнирот е составен од претставници на министерствата за внатрешни работи и за одбрана, и од Здружението на загинатите бранители од 2001 година „Македонски херои“.

Меморијалниот турнир во мал фудбал е под покровителство на Министерството за внатрешни работи и ќе го отвори министерот Оливер Спасовски.

Би можело да ве интересира

Заев: Поддршка за семејствата на загинатите бранители

Наум Локоски

Ангелов: Лажниот патриотизам на Никола Груевски

Ана Ололовска

Панихида за загинатите бранители на Македонија

Ана Ололовска

Панихида за загинатите бранители

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ангелов: Иванов се заканува со армијата против граѓаните на Република Македонија

А1он

(ВИДЕО) Стојановски: Лажни воени инвалиди ги земаат финансиите на бранителите од 2001 година

Ана Ололовска