Маж се удавил во водите на Охридско Езеро

Од:

Шеесет и шестгодишeн маж попладнево е пронајден без знаци на живот во водите на Охридското Езеро во близина на автокампот „Ас” кај Струга.

dobivaj vesti na viber

Според првичните информации на телото на починатиот немало траги на насилство.

Увид на местото извршила полициска екипа во присуство на јавен обвинител и медицинки тим.

Би можело да ве интересира

Охридското Езеро од албанска страна годинава порибено со 1,7 милиони подмладок пастрмка

Ана Ололовска

ВИДЕО: Културно историски знаменитости во Охридското Езеро

Во Белград е пронајдено уште едно удавено тело, трето денеска

Горан Наумовски

77-годишен човек се удави во Охридско езеро

Катерина Павлова-Николовска

Се запали скутер во Охридско Езеро, за среќа нема повредени

(ВИДЕО) Несекојдневна појава: Торнадо преврте чамец во Охридско езеро

Катерина Павлова-Николовска