Маж од Тетово пукал кон двајца скопјани на автопатот Тетово-Скопје

Од:

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 40-годишниот Џ.А. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешки дела против општата сигурност“ во врска со „предизвикување општа опасност“ и „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со огнено оружје“, извести МВР.

– На 04.03.2023 на наплатна станица Желино, на автопатот Тетово-Скопје, по претходна расправија, пријавениот од пиштол пукал кон А.К.(34) и А.К.(32), двајцата од Скопје и им нанел повреди, соошти МВР.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Велес, расчистени шест тешки кражби

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Кривична пријава за полициски командир во Виница

Ана Ололовска

Приведени две лица поради кривично дело изнуда

Ана Ололовска

Приведен крадец од Битола баран со потерница за затворска казна од две години

Ана Ололовска

Кривична пријава против вработен во Затворска полиција за „противзаконито ослободување на лице лишено од слобода“

Ана Ололовска