Mаж изгоре во запалена куќа во Битолско

Од:

Вчера во 10.20 часот во СВР Битола е пријавено дека во село Крушеани, Општина Кривогаштани настанал пожар во куќа, сопственост на Ц.П.(43), лице со здравствени проблеми, во кој целосно е опожарен инвентарот во куќата и кровната конструкција.

При увидот, во една просторија пронајдено е безживотно изгорено тело.

Пожарот е изгаснат од противпожарните единици од Битола и од Кривогаштани.

За настанот е известен Јавен обвинител по чија наредба телото е предадено за обдукција.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР-Прилеп.

Би можело да ве интересира

Во пожар целосно изгоре семејна куќа во Кочани

(ВИДЕО) Ангелов: Постои опасност да паѓаат бетонски парчиња, мостот кај „Ист Гејт“ ќе биде затворен додека не се санира

Орце Костов

(ВИДЕО) Поради пожар под мостот „Беласица“, сообраќајот пренасочен по другите улици

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Трагедија во Турција: Изгоре жена која беше на одмор, пожарот избувна среде ноќ, не успеа да побегне

Најмалку 21 загинати во големите пожари на Урал

Илјадници луѓе во Канада се евакуирани поради шумски пожари и поплави