Машкото тело извадено од Пчиња и предадено на обдукција

Од:

Безживотното тело во фаза на распаѓање кое попладнево беше пронајдено во водите на реката Пчиња, во атарот на селото Студена Бара е извадено и е предадено за обдукција, соопштија од обвинителството.

Оттаму најавија дека ќе се изврши обдукција и ДНК проверка и потврдија дека членови на семејството на исчезнатиот кумановец по кого полицијата трага скоро два месеци го идентификувале.

И членови на семејството на 59-годишниот кумановец потврдија дека станува збор за човекот, кој на 19 декември беше пријавен за исчезнат во СВР Куманово. По него, по иницијатива на членовите на семејството трагаа и граѓани волонтери од Куманово.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

Едно лица загина, тројца се повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Ана Ололовска

Се превртел трактор, загинала сопатничката

Ана Ололовска

Туристка од Холандија пронајдена мртва во хотел во Струга

Ана Ололовска

Загина тракторист кај демиркаписка Корешница

Ана Ололовска