Ману Чао до Студентски пленум: Не се откажувајте од вашата битка!

Од:

Легендарниот музичар-бунтовник, Ману Чао, се огласи со уште една поддршка за Студентскиот пленум.

„Студентски пленум, ви честитам. Сочувајте го духот и никогаш не се откажувајте од вашата битка. Максимален респект“, напиша Ману Чао.

mancaoCestitka1

Би можело да ве интересира

Милитанти нападнаа универзитет во Нигерија и киднапираа студенти

Жарко Настоски

Цената на дипломите на Правен факултет покачена за 50 евра

Искра Манојлоска

СДСМ поднесува иницијатива за измени на Закон за субвенциониран студентски оброк

Во Русија приведени новинари од студентски весник, објавиле видео за репресијата врз Навални

Жарко Настоски

Николовски: Владата и студените се на иста страна, заеднички градиме меѓусебна доверба и систем за борба против корупцијата

Жарко Настоски

Луксембург нуди стипендии за магистерски студии на студенти од Балканот

Жарко Настоски

Leave a Comment

two × two =