Малолетно девојче повредено во сообраќајна несреќа

Од:

На раскрсницата од улицата „Пионерска“ и улицата „Карпош“ во Берово, 31-годишен беровчанец со автомобил “БМВ X5“ удрил во метална ограда од двор.

Во незгодата тешко е повредена 17 годишна сопатничка, која со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Клиничката болница во Штип, а потоа во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Берово и се работи на целосно расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Алијанса за Албанците тврди дека момчиња превезувале дрога во возило на полициски инспектор

Возач удрил во пешак па побегнал

Татјана Ташкова

Кривична пријава против двајца прилепчани, кај кои се запленети 9.900 капсули „трамадол“

Приведен полски државјанин кај кого се пронајдени фотографии од АП Криволак

Вчера казнети повеќе од 130 возачи

Кривична пријава за скопјанец за незаконско поседување пиштол