Малолетник со нож ранил момче по кавга за девојка

Од:

Вчера во 14.30 часот во трговски центар на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје, полициски службеници уапсиле 15-годишник од Скопје.

Тој, според полицијата дента околу 14 часот, по кратка расправија и недоразбирање поради девојка, со нож му нанел повреда на М.А.(18) од село Зелениково, Скопско, при што бил забележан и задржан од полициски службеник од полициската станица Центар.

Од него бил одземен ножот, а повредениот М.А. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му била констатирана телесна повреда.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Во пожар во Велес изгоре човек

Ана Ололовска

Ограбена обложувалница во Аеродром

Ана Ололовска

Штипјанец ја истепал својата мајка, а потоа нападнал и полицаец

Ана Ололовска

40-годишен скопјанец пронајден мртов во својот дом

Ана Ололовска

Тешко повреден работник во Зоолошката градина во Скопје, однесен во Комплексот клиники

Ана Ололовска

21-годишна девојка од струмичко со употреба на сила овозможила двајца да силуваат малолетничка

Ана Ололовска