Малолетник прободен со нож во Чаир

Од:

Шеснаесетгодишно момче било прободено со нож синоќа околу 22:10 часот во парк во скопската населба Чаир.

МВР соопшти дека малолетникот бил прободен по претходна расправија со две лица во близина на фонтаната во паркот.

Поврденото момче по инцидентот било донесено во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Се уште трае потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанско езеро

Ана Ололовска

Момче се удави во Претор откако се превртела педалинка

А1он

Поднесно обвинение за подмолно убиство во Струмица

Ана Ололовска

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност, пукал кон стан на соседите

Ана Ололовска

Еден осомничен за пукањето на „Пластичарска“

Ана Ололовска

Кавадарчанец се затрул од јаглеродендиоксид во службено возило

Ана Ололовска