Малолетник прегазил пешак во Скопје и избегал

Од:

Седумнаесетгодишник со автомобил прегазил пешак во Скопје кој починал на самото место.

Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера на улицата „Христијан Тодоровски Карпош“, пред крстосница со улицата „Втора македонска бригада“ во Скопје, кога автомобил „шкода октавија“, со скопски регистарски ознаки, управуван од 17–годишник од Скопје, удрил во пешакот, 38-годишниот С.С. од Скопје.

Пешакот починал на местото на незгодата, а возачот избегал, но набргу потоа бил пронајден.

Би можело да ве интересира

Свекор се обидел да ја силува снаата во Кичево

Ана Ололовска

Загина 20-годишник од Богданци откако со автомобил излетал од пат

Ана Ололовска

Косовец пронајден мртов на булеварот „Борис Трајковски“

Катерина Павлова-Николовска

Фудбалската јавност од М.Каменица се простува од поранешниот капитен на ФК „Саса“ Перо Стојановски кој загина во сообраќајка

Ана Ололовска

Возач загина по тешка сообраќајка на патот Делчево – Македонска Каменица

Ана Ололовска

Триесет дена притвор за велешанец што два дена по ред силувал сосетка во нејзиниот дом

Жарко Настоски