Малолетник од Охрид насилнички се однесувал во училиште, прекршочна пријава за таткото

Од:

Охридската полиција поднесе барање за прекршочна пријава за 42-годишник од Охрид, родител на малолетник кој насилнички сео днесувал кон сооучениците во основно училиште.

Според полицијата, пријавениот ја јапоставил својата законска обврска за грижа и воспитување на малолетникот.

Би можело да ве интересира

Уапсен организаторот на борби со кучиња кој со крвавите животни се фалеше на Фејсбук

Катерина Ѓуровски

Краделе во болница, уапсени двајца прилепчани

Мртов млад маж најден утрово под Железен мост во Велес

Катерина Ѓуровски

Тројца малолетници ограбувале низ Кочани, осомничени за над 30 кражби

Се трага по тинејџерка од струшко Лабуништа

24-годишна девојка од Скопје и 52-годишен кочананец се жртвите од страшната сообраќајка на патот Штип-Кочани

Катерина Ѓуровски