Малолетници истепани од таткото на дете што го нападнале, сите пријавиле во полиција

Од:

Родители на две деца вчера во полиција пријавиле дека во училиштето во село Табановце 43-годишниот И.С. ги нападнал малолетниците. Во текот на денот, но неколку часа подоцна, пријавениот пак во полиција поднел пријва дека неговото дете било нападнато од ученици од девето одделение.

– На 17.03.2023 во 14.50 часот С.В.(33) од с.Четирце пријавила дека околу 09.20 часот во основно училиште во с.Табановце, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од И.С.(43) од с.Горно Којнаре. Истиот ден, во 15.10 часот С.С.(41) од с.Горно Којнаре пријавил дека во училиштето неговиот малолетен син бил физички нападнат од И.С.. Додека, околу 16.10 часот И.С. пријавил дека неговиот малолетен син бил физички нападнат од ученици од деветто одделение. По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, се наведува во информацијата од Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

25-годишна девојка загина во тешка сообраќајка на регионалниот пат Битола-Кичево

Ана Ололовска

Се запали една од галиите во Вардар

Катерина Павлова-Николовска

Малолетничка избегала од дома за да живее со момчето тинејџер

Катерина Павлова-Николовска

Се запали куќа во Скопје, жена и двајца малолетници пренесени во болница

Катерина Павлова-Николовска

Менувачници без лиценца откриени во Куманово, запленети долари, евра, франци, левови

Катерина Павлова-Николовска

Црногорски камион излета од автопат и влета во дворот на тетовската полиција

Катерина Павлова-Николовска