Малолетничка удрена од возило на булевар „Србија“, пренесена е во болница

Од:

Малолетно девојче е удрено вечерва од возило на булевар „Србија“, кај бензинската станица „Лукоил“, во Општина Аеродром.

Девојчето е пренесена во болница, а екипи на МВР вршат увид на местото на несреќата.

Од МВР за МИА велат дека увидот уште не е завршен и дека дополнителни информации ќе има по неговото завршување.

Би можело да ве интересира

Излетал автомобил од патот по обиколницата во Скопје

А1он

Тројца повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски

Во сообраќајка загина 78-годишен маж од Неготино

71-годишна жена тешко повредена во сообраќајка

Во Скопје автомобил тешко повреди пешак

Тројца повредени во сообраќајка во Битола