Малолетничка избегала од дома за да живее со момчето тинејџер

Од:

37-годишна жена од Шутo Оризари пријавила во полиција дека нејзината малолетна ќерка го напуштила домот. Била со другарка. Подоцна родителтите на девојчето добиле порака дека девојчето ќе останe кај другарката и ќе живее со нејзиниот малолетен брат.

Откако била пронајдена малолетничката објаснила дека е во љубовна врска со момчето.

– На 18.03.2023 во 22.10 часот 37-годишна скопјанка пријавила дека нејзината малолетна ќерка се оддалечила од домот на подрачјето на Шуто Оризари заедно со нејзината другарка. Според пријавеното, родителите подоцна добиле порака дека ќерка им ќе остане да живее со малолетниот брат на другарката, во нивниот дом. Откако била пронајдена, малолетничката кажала дека била во љубовна врска со малолетникот и имала сексуален однос со него. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР:

Би можело да ве интересира

Возачот кој ја предизвика сообраќајката кај Штип бил во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

Катерина Павлова-Николовска

Тинејџерка и повозрасна жена загинаа во тешка сообраќајна несреќа кај Штип, има и повредени

Катерина Павлова-Николовска

Тешка сообраќајна несреќа кај Пирава, еден мртов

Американец уапсен на скопскиот аердром

Гостиварец и платил 10.000 евра, љубовницата го уценувала дека интимните видеа и пораки ќе ги прати на неговото семејство

Катерина Павлова-Николовска