Малолетничка и нејзина другарка се повредени во сообраќајка во Струмица

Од:

МВР извести дека вчера во 15.50 часот во полициската станица Струмица било пријавено дека на булевар „Маршал Тито“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед управуван од С.В.(43) од Струмица и возило „сеат“ управувано од Ѓ.С.(35) од село Мокриево, струмичко.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничката на мопедот, а со телесни повреди се здобила С.В., констатирани во Медицински центар Струмица.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Би можело да ве интересира

Девет државјани на Украина се повредени во сообраќајна несреќа во Полска

Чувари и осуденици од Србија повредени во сообраќајка

Трагедија кај Књажевац: Двајца пијани млади момчиња предизвикаа сообраќајка во која загина девојка

Верижен судир на четири возила кај скопската Железничка станица

Повредена жена пронајдена на автопат кај Демир Капија

Автобус тешко повреди жена

Горан Наумовски