Лимена барака изгоре во пожар во Аеродром

Од:

Лимена барака изгоре во пожар во скопската населба Аеродром. Огнената стихија започнала по полноќ, а огнот бил локализиран два часа подоцна. Во пожарот била зафатена барака на булеварот Јане Сандански бр 65,а во гаснењето на огнот учествуваче три возила со седум пожарникари, информираат од Противпожарната бригада на Град Скопје.

Според првичните информации зафатени е површина од 50 метри квадратни, а штетата се проценува на 800 000 денари.

Би можело да ве интересира

Пожар во село Коњаре

Најмалку 27 лица загинаа при пожар во училиште во Либерија

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: На повидок нов скандал, дали Шилегов ќе ја отуѓува на приватна компанија новата градска куќа?

Ана Ололовска

Пожар во руски центар за истражување на вирусите

Татјана Ташкова

Пожар кај прилепско Селце

Татјана Ташкова

Умерен земјотрес на грчкиот остров Закинтос