Либерална партија: Предлагаме 23 Октомври да нема статус на државен празник

Од:

„Денес, доживувајќи ја атмосферата која владее во земјата, предлагаме 23 Октомври за последен пат да има статус на државен празник.

dobivaj vesti na viber

За тоа има многу причини, од кои секоја поединечно може да биде доволна за оваа одлука.

Но, најважна е причината што го тераме народот да празнува празник на политичка партија која нагло ги губи своите приврзаници, а многу од нив остануваат дури и посрамотени од неа“ се вели во соопштението на Либерална партија.

Би можело да ве интересира

Денот на македонската револуционерна борба се одбележува под посебни услови поради пандемијата

Ана Ололовска

Ден на македонската револуционерна борба

Либералната партија бара затворање на сите казина и спортски обложувалници во населени места

Наум Локоски

ВИДЕО: Обраќање на Мицкоски на прославата на ВМРО-ДПМНЕ за 23 Октомври

Наум Локоски

Без Груевски и исклучените членови, ВМРО-ДПМНЕ го слави 23 Октомври

Наум Локоски

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ го слави 23 Октомври во МНТ

Наум Локоски