Левица со слоганот ,,Неподмитливите во Собранието” ќе настапи на Парламентарните избори

Од:

„Неподмитливите во собранието, нема влада без Левица е слогнот со кој Левица ќе настапи во кампањата за парламентарните избори која стартува денеска. Паритја го објави првиот предизборен спот.

Паралено прдолжува кампањата на претседателската кандидатка на Левица, Билјана Ванковска.

Би можело да ве интересира

Левица: Само шесте пратеници на Левица гласаа против Африм Гаши, ДПМНЕ денес капитулира

Предраг Петровиќ

Крмов: Лошо почна Собранието, Левица е четврта сила во Парламентот, а веќе е оштетена

Левица со апел до земјоделците да пријават неправилности

Левица: Аманет да си го браниме јазикот од сите напади

Горан Наумовски

Левица​: ​​Црква изградена во 1874 година настрада од минирањата на ,,Бехтел и Енка”

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Граѓаните на протест против деструкцијата на ,,Бехтел и Енка”, Левица дава поддршка

Горан Наумовски