Кумановската полиција приведе штипјанец кој возел со фалсификувана дозвола

Од:

Кумановската полиција приведе педесетгодишен штипјанец кој возел со фалсификувана возачка дозвола, соопшти денеска СВР Куманово.

– Денеска во 10:05 часот во село Речица, кумановско, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода J.И.(50) од Штип. При преглед и извршена сообраќајна контрола било констатирано дека управувал патничко возило „Фолксваген“ со штипски регистарски ознаки со фалсификувана возачка дозвола.-соопшти полицијата

Тој бил приведен во полициска станица и по целосното документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

А1он

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

А1он

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов