Кумановец украл паричник во приватна болница во Скопје

Од:

Приведен е крадец кој одзел паричник во приватна здравствена установа во Скопје. Во паричникот имало 15.000 денари и две платежни картички.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, осомничениот Г.П.(33) од Куманово, сторител на повеќе кривични дела, признал дека направил грабеж во приватна здравстена установа лоцирана на подрачје на Кисела Вода во Скопје.

-По извршеното кривично дело со едната картичка купил производи во вредност од 30.000 денари додека со другата имал неколку неуспешни обиди за купување. По извршениот разговор, од лицето се одземени неколку картички од банки кои не се на негово име, одземени се исто така и парични средства. Кај Г.П. е пронајдена и бела прашкаста материја, стои во соопштението од МВР.

По документирање на случајот, против Г.П ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

Ана Ололовска

Поднесено обвинение против жител на Свети Николе за тешка кражба

Ана Ололовска

За еден и пол месец малолетници извршиле 27 кривични дела во Југоистокот

Ана Ололовска

Две лица ограбиле обложувалница во Куманово

Ана Ололовска

Кривична пријава за крадец од Свети Николе, расчистени две кривични дела извршени во Скопје

Ана Ололовска

Кривична пријава за скопјанец, наместо во благајна, парите од уплата на тикети си ги присвоил

Ана Ололовска