Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

Од:

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување на истражна постапка против едно 25-годишно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Како што соопшти Обвинителството, осомничениот на 18 февруари во својот дом неовластено заради продажба држел наркотична дрога марихуана со вкупна нето маса од 108,66 грама спакувана во повеќе различни пакувања. При претресот биле пронајдени и една дробилка со остатоци од марихуана и една дигитална вага за мерење.

Ценејќи ги сите околности во предметот и здравствената состојба на осомничениот, надлежниот јавен обвинител до Основниот суд Куманово достави предлог за определување мерка куќен притвор за осомниченото лице.

Би можело да ве интересира

600 метарски тунел за криумчарење под мексиканската граница пронајден од американската полиција

А1он

Приведени двајца кичевци кај кои е пронајдена марихуана и кокаин

Ана Ололовска

Обвинение за 20-годишен арчиновец за неовластена продажба на марихуана

Ана Ололовска

Триесет и пет лица на суд за користење дрога во првите два месеца од оваа година

Ландов

Притвор за скопјанец кај кој е пронајдена разновидна дрога

Ландов

Уапсен скопјанец поради прашкаста материја, кумановската полиција поднесе кривична за поседување хероин

Ландов