Кумановец и скопјанец пријавиле во полиција дека биле нападнати во одделни случаи

Од:

Кумановец и скопјанец пријавиле дека биле нападнати од две лица во два одделни случаја, соопшти денеска СВР Куманово.

Б.Б.(50) од Куманово вчера во 12:30 часот во СВР Куманово пријавил дека на улица „Доне Божинов“ бил физички нападнат од едно лице.
Триесет и осумгодишниот Л.П. од Скопје, пак, вчера во 16.45 часот во СВР Куманово пријавил дека на улица „Ленинова“ во Куманово бил физички нападнат од едно лице.

Полицијата презема мерки за расчистување на двата случаја.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за директорот на Музејот на албанската азбука во Битола поради злоупотреба на службена положба и овластување

А1он

Кривична пријава за непочитување изолација и напад на вработен во обложувалница

Ана Ололовска

Во Дебар помеѓу складиран градежен материјал пронајдено оружје, муниција и марихуана

Ана Ололовска

Приведени двајца лихвари од Штип

Ана Ололовска

Приведенo лице од Скопско поради истрага за неовластено поседување оружје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Ана Ололовска