Куче било запалено со бензин во гевгелиско Стојаково

Од:

Маалско куче попладнево било запалено со бензин во гевгелиско Стојаково, а поради тешките изгореници по телото, за кратко време починало. Според информациите објавени на социјалните мрежи, кучето пред да биде запалено, било измачувано и тепано со вила.

Активистите прашуваат до кога ќе се толерираат вакви случаи, а со тоа да се одобруваат вакви убиства. Тие бараат санкции за сторителот кој го извршил убиството на монструозен начин. Случајот ќе биде пријавен во полиција.

Во изминатите месеци, здруженијата за заштита на животните бараа да се откријат и сакнционираат лицата кои фрлаа отров низ повеќе градови во државата, со што усмртија стотици бездомни животни.

Би можело да ве интересира

Гевгеличанец продавал „трева“ што ја украл од полицијата и се заканувал дека ќе ги убие полицајците што го апселе

Жарко Настоски

Детските градинки во општина Гевгелија фунционираат без проблем

Ана Ололовска

12 чешки полицајци се заразиле со коронавирус на македонско-грчката граница

Жарко Настоски

Во Гевгелија ќе се постави монтажна модуларна болница

Ана Ололовска

Одѕивот на гласачите до 17 часот во Гевгелија 52,35 отсто, во Валандово и Дојран околу 46 отсто, во Богданци 40 отсто

Жарко Настоски

Во Гевгелија позитивно решени околу 90 отсто од барањата за легализација на дивоградби

Ана Ололовска