Крвава пресметка меѓу две фамилии во скопско Кондово

Од:

Членови на две семејства од скопското село Кондово вчера попладне влегле во крвава пресметка со тупаници и ножеви, а се пукало и oд пиштол, информира МВР.

„На 22.10.2020 во 18 часот било пријавено дека во селото Кондово-скопско бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу членови на две семејства. Имено, според пријавеното, во дворот од куќата сопственост на Т.Ф.(45) дошле браќата Ф.Љ. С.Љ. и Ф.Љ. и физички го нападнале сопственикот, а потоа и С.Ф.(45), Р.Ф.(21) и 15 годишен малолетник,“ се вели во полициското соопштение.

Полицајците излегле на местото на настанот, каде бил пронајден нож, како и две чаури за кои Т.Ф. посочил дека биле испукани од пиштол од страна на Ф.Љ. Во 21,00 часот од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено биле донесени С.Љ. и Ф.Љ. со повреди од остар предмет.

Се работи на целосно расчистување на случајот, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Македонската полиција уапсила криминалец кој го барале и Германија и Интерпол

ВИДЕО: Обезбедувачи до смрт претепаа црномурест Бразилец, на Денот против расизмот

Жарко Настоски

ВИДЕО: Уапсен човек што држеше заложници во Тбилиси, барал да се забрани коцкањето и банките да ги спуштат каматите

Жарко Настоски

Пукотници во Чаир, полицијата ја блокира улицата „Цветан Димов“

Жарко Настоски

Две пријави за семејно насилство во тетовско

Ана Ололовска

Кавадарчанец нападнат во казино

Ана Ололовска