Кривични пријави за двајца крадци, расчистени 15 кривични дела во Берово

Од:

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против Т.М.(42) од Кочани и К.М.(38) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторени 15 кривични дела, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Тие се сомничат дека во периодот од 08.03.2020 до 24.02.2021 извршиле осум „тешки кражби“ во цркви по член 236 од Кривичниот законик, пет „одземање на моторно возило“ по член 242 од Кривичниот законик и две „тешки кражби“ во викенд куќи по член 236 од Кривичниот законик, информираат од Министерството.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за жител на Отишани за узурпација на државно земјиште

А1он

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

А1он

Поради навреда на службено лице и омалoважување државен орган, повикан во полициска станица

Ана Ололовска

СВР Куманово ќе поднесе кривични пријави против три лица за сквернавење гроб во Куманово

Ана Ололовска

Расчистена кражба на автомобил, приведен крадецот, возилото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведен велешанец, пронајдени хероин, марихуана и таблети

Ана Ололовска