Кривична за малолетник кој на Фејсбук објавувал компромитирачки слики од поранешната девојка

Од:

Седумнаестгодишен кумановец по прекинувањето на љубовна врска со 15 годишно девојче, креирал лажен профил на Фејсбук и објавувал фотографии со компромитирачка содржина од малолетничката.

-СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С.(17) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“. Пријавениот, по прекината љубовна врска со 15 годишна малолетничка, креирал лажен профил на социјалната мрежа Фејсбук и објавувал фотографии со компромитирачка содржина од малолетничката, се наведува во соопштението на СВР Куманово.

Би можело да ве интересира

Чулев: Доколку се утврди автентичноста на видеото со орото во Чаир, учесниците ќе бидат санкционирани

А1он

Од две возила со автоматски пушки било пукано кон скопјанец во Бутел

А1он

Чулев: МВР не би сакало да врши притисок врз верските заедници

А1он

Мицкоски потврди дека од надлежниот во МВР барал да се реши случајот „Теретана“

Ана Ололовска

Чулев: Петнаесет илјади денари не некоја голема сума, но многу ќе значи за полициските службеници

Ана Ололовска

МВР: Неточни и паушални се тврдењата на ИВЗ околу наводниот полициски притисок

Ана Ололовска