Кривична пријава за стружанец осомничен за недозволено тргување со оружје

Од:

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 53 годишно лице од селото Долна Белица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

Како што соопшти МВР, на 19.07.2019 полициски службеници извршиле претрес во дом на пријавениот, при што пронашле ловна пушка и 87 парчиња муниција од различен калибар.

Би можело да ве интересира

Барања за притвор за неовластено држење пиштол

Ана Ололовска

Две лица осомничени за изнуда

Ана Ололовска

Се самозапали 40-годишен маж од Кочани

Ана Ололовска

Опожарено полициско возило во Куманово

Ана Ололовска

Почина 19-годишното момче кое беше повредено во сообраќајката на патот Тетово – Скопје

А1он

Во Тетово уапсен скопјанец баран за затворска казна и за изнуда

Ана Ололовска