Кривична пријава за дебранец, на државно земјиште крај езеро започнал градба на објект

Од:

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против 46-годишниот Љ.Л. од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности“ и „бесправно градење“, информира Министерството за внатрешни работи.

Како што соопшти МВР, тој, во месноста „Бадеми“, на брегот на Дебарското Езеро, на локација со површина од 62 метри квадратни во државна сопственост, неовластено и без соодветно одобрение издадено од надлежен орган, започнал градба на објект од црста градба.

Со тоа, пријавениот се стекнал со противправна имотна корист од околу 122.760 денари.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Директорката на училиштето го пријавила тепањето на ученикот, во МВР повикани инволвираните

Катерина Павлова-Николовска

Кумановец и скопјанец пријавиле во полиција дека биле нападнати во одделни случаи

Ана Ололовска

Приведен крадец од Скопје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран со потерница

Ана Ололовска

Приведена е жена која се барала со потерница за 12 години затворска казна

А1он

Прекршочни пријави за лажно повикување полиција – казни од 100 до 400 еврa

Ана Ололовска