Кривична пријава против граѓанин од Гевгелија за поседување марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија поднесе кривична пријава против Д.А.(37) од Гевгелија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 25 септември 2018 година во Гевгелија, како што соопштуваат од МВР, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана и 295 семки од растението „Cannabis“.

Би можело да ве интересира

Поднесено обвинение за неовластено држење амфетамини

Ана Ололовска

Поднесено обвинение за дилер на дрога

Ана Ололовска

Приведен 15-годишник кај кого е пронајдена марихуана

Ана Ололовска

Петмина приведени поради марихуана

Ана Ололовска

Во Кина уапсени 16 странци и тројца Кинези за употреба на дрога

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

Ана Ололовска