Крамариќ денеска ќе оствари средба со новиот градоначалник на Штип

Од:

Од Центарот за односи со јавноста на локалната самоуправа Штип јавуваат дека хрватскиот амбасадор Златко Крамариќ денес ќе оствари средба со новоизбраниот градоначалник на Штип, Илчо Захариев.

Средбата е закажана за 18 часот и 30 минути, а ќе се одржи во општинската зграда, каде што е сместен кабинетот на градоначалникот.

Оваа средба има цел новиот градоначалник да се запознае со досегашната соработка што постои меѓу Република Хрватска и Општина Штип, а воедно ќе биде искористена и за создавање услови за понатамошна успешна соработка.

Би можело да ве интересира

Отворена изложба од колонијата „Свети Јоаким Осоговски“ во Штип

А1он

Засилените сообраќајни контроли ќе продолжат и во наредните денови

А1он

70 санкции за брзо возење на територија на СВР Штип

А1он

Судското рочиште меѓу „Интракат“ и штипски „Бетон“ закажано на 3 декември

А1он

Апелацискиот суд во Штип ја зголеми казната на возачот кој ја прегази Верица Белчовска

А1он

Милевски со порака до општините да користат „Северна“

А1он

Leave a Comment

twenty − twenty =