Краделе во болница, уапсени двајца прилепчани

Од:

Прилепската полиција, ноќеска во 03.10 часот по полноќ на улицата „Васко Карангелески“ во Прилеп, ги лишила од слобода Д.Џ.(36) и Ќ.Ш.(42), двајцата од Прилеп. Тие биле затекнати при извршување на кражба во здравствена установа во Прилеп и кај нив биле пронајдени метални и остри предмети.

Како што информираат денеска од МВР, лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на настанот против нив ќе следува соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Загина велосипедист, уапсен возачот на камионот кој го удрил

Мароканец украл камион, полицијата го фати кај Лојане

Тинејџери предивикале сообраќајна несреќа, осуммина повредени

Катерина Ѓуровски

Две несреќи со трагични последици: загинаа возач на камион и на мопед

За насилникот кој злоставуваше малолетничка се бара притвор, немала ни 15 години

Катерина Ѓуровски

Средовечен маж повеќепати силувал малолетничка

Катерина Ѓуровски