Крадел струја и „копал“ биткоини – приведен скопјанец

Од:

Полициски службеници од Единица за внатрешни работи Ѓорче Петров, вчера во 14:30 часот на подрачјето на Ѓорче Петров го лишиле од слобода В.П.(37), поради постеоње основи на сомнение за сторени кривични дела по чл. 235 и 236 од Кривичниот законик.

Како што информираат од МВР, при претрес извршен кај него, било констатирано дека врши кражба на струја, при што биле пронајдени и одземени седум компјутери „мајнери’“за копање на криптовалути. Лицето е приведено, а по документирање на случајот против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Би можело да ве интересира

Пронајдено телото на 62-годишниот тетовец кој исчезна на 31 декември

Катерина Павлова-Николовска

Со возило излетеле од пат па побегнале, тројца малолетници подоцна побарале лекарска помош

Катерина Павлова-Николовска

Фатени крадци во Свети Николе, ограбиле продавница

Жена од струмичко силувана од повеќе лица

Катерина Павлова-Николовска

256 санкционирани возачи во Скопје, 40 за брзо возење

40-годишен маж од Стајковци загина во сообраќајка

Ана Ололовска