Ковачки: Талат Џафери и ДУИ на државен трошок примаат партиски гости

Од:

Два дена премиер Талат Џафери, два дена парадирање наместо работа. Ако првиот ден Џафери со паркирани службени возила го чекаа пред кафеани на плоштад во пешачка зона, вториот ден тој отиде на прослава организирана по повод неговата функција во Форино вели пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки.

– Колку е ДУИ криминогена и корумпирана се гледа од најситни детали како возење на странски новинари, партиски гости на државен трошок, со државни возила од министерствата со кои управуваат нивните кадри, преку користење на просториите на институциите за приватни забави и собиранки, па се до милионските тендери за нивниот партиски донатор Еуровиа. ДУИ е криминал и корупција од најниско до највисоко ниво, рече Ковачки.

Би можело да ве интересира

Ковачки: Граѓаните да не очекуваат извинување од Пендаровски за навредите кон Силјановска Давкова, бидејќи човекот свесно премолчи сексуално вознемирување во Армијата

Ковачки до Пендаровски: Не ја злоупотребувај Армијата во твоите скапо платени спотови

Ковачки: Македонија заслужува да биде горда, три милијарди евра за капитални инвестиции

(ВИДЕО) Ковачки: За Кочани предвидуваме четири милиони евра, нова инфраструктура, градинки и реконструкција на пругата до Велес

Ангелов: Џафери не може да ме разреши сам, средба со него во овој момент е излишна

Орце Костов

Џафери: Владата има обврска да спроведува закони, затоа ги усогласивме коефициентите за плата

Орце Костов