Ковачевски преноќил на Инфективна поради веројатно труење со храна

Од:

Со болки во стомакот синоќа на Инфективната клиника во Скопје бил примен премиерот Димитар Ковачевски. Директорката на Инфективна, Милена Севановиќ, за “А1он” вели дека премиерот преноќил на Клиниката.

“Премиерот беше примен со болки во стомакот од веројатно труење со храна. Му беше пружена целосна здравствена нега по што состојбата веднаш му се подобри. Вечерта е задржан заради опсервација, а денеска е испуштен во сосема добра здравствена состојба”, изјави директорката Стевановиќ за “А1он”.

Хоспитализацијата на премиерот го вознемирила членството на владејачката СДСМ. Сопартијците синоќа до доцна во ноќта си препраќале пораки за здравствената состојба на премиерот и не им било верно дека останува в болница поради болки во стомакот. Исплашени од можноста премиерот да е позитивен на Ковид -19, се преиспитувале кој колку време минал со него пред хоспитализацијата.

Би можело да ве интересира

Спасовски и Ковачевски од Македонија направија Колумбија, криминалците со кои се сликаа се убиваат обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Ковачевски: Успеавме просечната плата да ја издигнеме на 40.000 денари

Ковачевски смета дека нов закон нема да помогне за продолжување на рокот на пасошите

СДСМ и ДУИ уште лани разговарале за предизборна коалиција, договор уште нема

Ковачевски: Концептот на СДСМ значи поголеми плати, пензии и демократија, на ДПМНЕ изолација и насилство

Предраг Петровиќ

Ковачевски: Целосно интегрирање во ЕУ единствен пат за поголема мобилност и можности за научно истражувачка и академска кариера